Compra ara, compra local

#CompraAraCompraLocal

Aquest any, que estem a punt d’acomiadar, ha capgirat per complet les nostres vides i els nostres carrers, la pandèmia ens va deixar tancats a casa i vam veure com mentre que els grans monstres seguien creixent,  els comerços i locals de proximitat lluitaven per sobreviure.

Ja ho vam dir per Sant Jordi però pensem que ara més que mai cal seguir recordant-ho: compra ara, compra local. Compra ara per planificar bé allò que comprarem, per poder visitar els comerços dels nostres barris i pobles, per triar amb calma.

Compra ara perquè si ho fem amb antelació aconseguim que durant tot l’any els comerços puguin tenir les persianes ben alçades i les portes ben obertes. Compra ara, en definitiva, perquè les presses no són bones conselleres i ens poden fer caure en grans contradiccions com ara comprar en empreses multinacionals que van acabant amb el comerç local i que tenen un greu impacte en el medi ambient. Compra local perquè els nostres llibreters i llibreteres de confiança ens assessoraran millor que ningú i ens ajudaran a triar els llibres que estem buscant.

Compra local per donar suport a tots i totes les que fan que els nostres barris, pobles i ciutats estiguin vives. Compra local perquè no podem oblidar a tota la gent que durant la pandèmia han seguit al nostre costat. Compra local per donar suport a les llibreries que estan treballant amb totes les mesures sanitàries per oferir espais segurs mentre afronten un present incert. Compra local perquè així reduïm la nostra petjada ecològica i contribuïm a posar fre al canvi climàtic.

Per això mateix, des de Llegir en Català us hem preparat un llistat de llibreries d’arreu del territori i com podeu aconseguir contactar-hi o fer les compres d’aquells títols que us acompanyaran a vosaltres o als més menuts de la casa durant aquestes festes. I vosaltres, quines són les vostres llibres de referència?

Us recordem que si sou de Barcelona podeu accedir al BONUS CULTURA que té un valor de 40€. L’usuari paga 30€ [+ 1€ de despeses de gestió] i l’Ajuntament de Barcelona li afegeix 10€ i així també pots comprar llibres a les llibreries de Barcelona. Si voleu més informació cliqueu aquí.

#CompraAraCompraLocal

 

 

80 Mundos Alacant www.80mundos.com
A peu de pagina Barcelona www.apeudepagina.com
Abacus València www.abacus.coop
 Abacus Girona www.abacus.coop
 Abacus Barcelona www.abacus.coop
Abracadabra Barcelona abracadabrallibres.com
Adserà Tarragona www.adsera.com
Adserà Valls www.adsera.com
Agapea Palma Palma www.agapeacultura.com/palma
Alexandria Sant Cugat del Vallès www.alexandriallibres.com
Alguer Set Llibres Sant Celoni www.alguerset.com
Alibri Barcelona www.alibri.es
Al·lots El Petit Príncep Barcelona www.llibreriaallots.com
Altaïr Barcelona www.altair.es
Ambra Llibres Gandia www.ambrallibres.com
 Antigona Monòver facebook.com/AntigonaLlibreria
Antinous Barcelona www.antinouslibros.com
Aqualata Igualada www.libelista.com
Argot Castelló www.argot.es
Atzavara Barcelona www.libelista.com
Babel Castelló www.libelista.com
Bassa Móra d’Ebre www.libelista.com
Bernat Barcelona www.libreriamasbernat.com
 Boli Bloc Barcelona www.bolibloc.cat
Buc de Llibres Mataró www.libelista.com
Cal Llibreter Sant Just Desvern facebook.com/Cal-Llibreter
Cal Mot Girona calmot.net
Calabruixa Sóller calbruixa.soller@gmail.com
Casa Anita Barcelona www.casaanitallibres.com
Casa del Llibre (Passeig de Gràcia) Barcelona www.casadellibro.com
Casa Usher Barcelona www.casausher.com
Casanovas Cerdanyola llibreriacasanovas@gmail.com
Cinta Terrassa www.llibreriacinta.com
Claret Barcelona www.claret.cat
Cucafera Cervera shorturl.at/bAJPX
 Dalmases Mollerussa www.llibreriadalmases.cat
Detroit Alcoi www.facebook.com/DetroitLlibres
Documenta Barcelona www.documenta-bcn.com
Dòria Mataró www.doriallibres.com
Efora Cerdanyola www.libelista.com
El Celler de Llibres Sant Cugat del Vallès www.elcellerdellibres.com
El Cresol València elcresol@hotmail.com
El Cucut Torroella de Montgrí www.llibreriaelcucut.cat
El Gat Pelut Barcelona www.libelista.com
El Genet Blau Lleida facebook.com/llibreriaelgenetblau
El Pati de Llibres Sant Cugat del Vallès www.patidellibres.com
El Petit tresor Vic www.elpetittresor.com
El racó de les paraules Sant Joan de Vilatorrada www.libelista.com
El Tinter La Pobla de Segur facebook.com/El-Tinter
Elies L’Estartit info@llibreriaelias.com
Els Quatre Gats Sant Celoni www.facebook.com/LlibreriaEls4Gats
 Embat Llibres Palma www.facebook.com/Embat-Llibres
Empúries Girona www.troa.es/librerias/empuries_13
Espai Llavors L’Hospitalet hola@espaillavors.cat
Etcètera Barcelona www.llibreriaetcetera.com
Fahrenheit 451 Barcelona llibreriafahrenheit451@gmail.com
FANSET València facebook.com/llibreriafanset
FNAC EL Triangle Barcelona www.fnac.es
Foster&Wallace Vic shop.llibreriafosterandwallace.cat
Don Bosco Barcelona www.libelista.com
Galatea Cambrils www.galateallibres.com
Galatea Llibres Reus Reus www.galateallibres.com
Gaudí Reus www.libelista.com
Gavina Llibres Gandia facebook.com/gavinallibres
Gigamesh Barcelona www.gigamesh.com/libreria
Huch Berga www.llibreriahuch.cat
Índex Vilassar de Mar www.libelista.com
Jaimes Barcelona www.jaimes.cat
L’Altell Banyoles www.laltell.cat
L’Aranya Cerdanyola www.llibrerialaranya.com
 L’Espolsada Les Franqueses del Vallès www.libelista.com
L’Illa Mollet del Vallès www.llibrerialilla.cat
L’Odissea Vilafranca del Penedès www.lodissea.com
L’Ombra Rubí www.llibreriaombra.cat
La 2 de Viladrich Tortosa www.libelista.com
La Caixa d’Eines Barcelona www.facebook.com
La Calders Barcelona Pàgina web molt aviat
La Capona Tarragona llibrerialacapona.cat
La Carbonera Barcelona www.libelista.com
La Central Barcelona www.lacentral.com
La Ciutat Invisible Barcelona www.invisible.coop
La Costera Xàtiva www.llibreria-lacostera.com
La Cultural Llibreria Vilafranca del Penedès Info@llibrerialacultural.cat
Llibreria Esplugues Esplugues del Llobregat www.llibreriaesplugues.com
La Gralla Granollers www.llibrerialagralla.cat
La Impossible Barcelona www.llibres.cat
La Inexplicable Barcelona lainexplicable.cat
La lectonauta Sant Feliu de Guíxols www.lalectonauta.com
La Llar del Llibre Sabadell https://www.llardelllibre.cat/cat/
La llibreria Ontinyent facebook.com/LaLlibreriaOntinyent
La Llibreteria Gelida llibreteria.gelida@gmail.com
La Llopa Calella www.lallopa.net
La Memòria Barcelona www.llibrerialamemoria.com
La Mulassa Vilanova www.llibrerialamulassa.cat
La Petita Barcelona www.lapetita.com
La Ploma Barcelona www.laploma.org
La Repartidora València larepartidora.org
La Romàntica Amposta facebook.com/llibrerialaromantica/
La Siglantana La Bisbal facebook.com/pages/Llibreria-La-Siglantana
La Temerària Terrassa facebook.com/llibreriatemeraria
 La Tribu Barcelona facebook.com/tribullibreria
Laie Pau Claris Barcelona www.laie.es
Lectors al tren Rubí www.lectorsaltren.cat
Leolo València contacto@librerialeolo.com
Librerio de la Plata Sabadell libreriodelaplata.com
Llegim…? Igualada facebook.com/Llegim-llibreria
Llibreria 22 Girona www.llibreria22.net
Llibreria Babel Castelló www.libelista.com
Llibreria Bookman Figueres www.llibreriabookman.com
Llibreria Caselles Lleida www.caselles.com
 Llibreria Catalana Maó info@llibreriacatalanamenorca.com
 Llibreria catalana Perpinyà www.llibreriacatalana.cat
Llibreria Drac Olot www.llibreriadrac.com
Llibreria Drac Màgic Palma www.llibreriadracmagic.net
Llibreria Edison Figueres facebook.com/Llibreria-Edison
 Llibreria Geli Girona www.llibreriageli.com
Llibreria La Moixeranga Paiporta facebook.com/llibrerialamoixeranga.paiporta
Llibreria Les Voltes Girona www.llibrerialesvoltes.cat
Llibreria Lluna Palma www.llibrerialluna.com
Llibreria Mediterrània Eivissa facebook.com/llibreriamediterraniaeivissa/
Llibreria Quart Creixent Palma www.quartcreixent.cat
Llibreria Ramon Llull Palma facebook.com/llibreriaramonllull
Llibreria Vadellibres Ciutadella de Menorca vadllibres@gmail.com
 Llibreria Ça Trencada Blanes facebook.com/llibrerialatrencada/
 Llibreria Vitel·la L’Escala www.libelista.com
Llilliput Cerdanyola www.llibrerialilliput.cat
Llorens Vilanova facebook.com/Llorens-Llibres
Luz de Lula Barcelona luzdelula.wixsite.com/luzdelula
Macondo Sabadell facebook.com/llibreriamacondo/
 Medios Barcelona facebook.com/LlibreriaMedios/
Muntanya de Llibres Vic www.libelista.com
NoLlegiu Barcelona www.nollegiu.com
NoLlegiu Barcelona www.nollegiu.com
Obaga Barcelona carol@obagallibreria.cat
Ona Barcelona onallibres.cat
Pàgina 3 Oliva www.libelista.com
Parcir Manresa www.parcir.com
Pebre negre Barcelona www.pebrenegre.cat/
Perutxo Rambla L’Hospitalet de Llobregat www.perutxo.cat
Pròleg Barcelona facebook.com/llibreriaproleg
Quatre CincU Alella www.libelista.com
Racó del Llibre Rubí www.racodelllibre.cat
Roca Valls facebook.com/LlibreriaRocaValls
Saltamartí llibres Badalona www.saltamarti.cat
Samaruc Algemesí www.llibreriasamaruc.com
Santos Ochoa Barcelona www.santosochoa.es
Sendak Barcelona botiga.llibreriasendak.cat
Shalakabula Mislata Mislata
Somnis de paper Benetússer facebook.com/Somnis-de-Paper-Papereria-i-Llibreria
Strogoff La Garriga www.strogoff.cat
Synusia Barcelona www.synusia.cc
Taifa Barcelona www.taifallibres.com
Tòmiris Barcelona facebook.com/tomirisllibreriabcn/
Ulysus Girona ulyssus@ulyssus.com
Llibreria Mitjans El Vendrell facebook.com/llibreria.mitjans
Llibreria Roca Valls facebook.com/LlibreriaRocaValls/
Barra Llibre Barcelona http://www.barrallibre.cat/
La llibreria l’Hospitalet de l’Infant
Llibreria Trencadís Alzira facebook.com/llibreriatrencadisalzira/